نگاه نگاه

خانه / روايت هاي معلمي

کلینیک رایانه

مسلم ملکی( دبير هنرستان کاردانش عشایری و شبانه روزی شهدای شاه صاحب )
۱۳۹۷/۰۹/۲۱
با توجه به نیاز منطقه جهت سرویس سایت های مدارس ، تیم کلینیک رایانه هنرستان کاردانش عشایری و شبانه روزی شهدای شاه صاحب جوادآباد با اعتقاد به شعار ما می توانیم در سال 97 پا را فراتر گذاشته و اقدام به روز رسانی سایت سایر مدارس ( سایت هنرستان دخترانه طریقت ) نموده است.

شرح تجربه : بر اساس محور4 برنامه تعالی مدیریت مدرسه ( توسعه مشارکت دانش آموزان در مدرسه ) و ارائه یافته ها و تجارب ارزشمند مدیران در راستای مدیریت آموزشگاهی و محور ایده ها و تجارب خلاق مدیران برای توسعه فضای رقابتی سازنده و مقابله با چالش های موجود در واحدهای آموزشی و جهت پویایی دانش آموزان پایه دهم  رشته تولید محتوای الکترونیکی در اواخر مهر 96  اقدامات ذیل انجام شد.

1- طی جلسه ای که با هنرآموز مربوطه انجام شد لیست هنرجویان علاقه مند در زمینه علوم رایانه دریافت گردید

2-جلسه ی صمیمی با هنرجویان معرفی شده در اتاق مدیریت هنرستان کاردانش عشایری شبانه روزی شهدای شاه صاحب تشکیل و ضمن بحث و تبادل نظر با هنرجویان و بیان مزایای رشته کامپیوتر و اهمیت آن در کشور و پدافند غیرعامل که این آموزشگاه جزو برنامه های همیشگی اش می باشد ، اهداف مورد نظردر مورد این برنامه  تشریح شد.

3-تشکیل تیم علوم رایانه هنرستان کاردانش عشایری و شبانه روزی شهدای شاه صاحب جوادآباد و اهمیت دادن به کار جهادی که از برنامه های طولانی مدت مدیریت هنرستان می باشد.

4-انجام هماهنگی لازم با هنرآموز مربوطه جهت نظارت فنی و مدیر هنرستان پیرامون جهت دهی های لازم.

5-جمع آوری سیستم های اسقاطی هنرستان و تحویل به اعضای تیم و باز نمودن سیستم ها و تست هریک از قطعات جهت سالم یا معیوب بودن.

6-کنترل هر کدام از سیستم های سایت ها و برطرف کردن نقص هر کدام از رایانه ها از جمله رفع معایب سخت افزاری با سیستم های اسقاطی و رفع نواقص نرم افزاری با نصب و به روز رسانی برنامه ها ، بدون حتی یک ریال از بودجه هنرستان.

7- در پایان آبان 96 سیستم های  سایت های هنرستان علاوه بر رفع نقص بدون هیچ گونه هزینه ، سه دستگاه رایانه به جمع سیستم های موجود سایت های افزوده شده بود.

8- در طی این مدت با معاونت محترم آموزشی و پژوهشی منطقه متبوع هماهنگی های لازم انجام شد و گزارش هفتگی به صورت حضوری به ایشان ارائه می گردید.

9- طی جلسه ای که با اعضای تیم کلینیک رایانه هنرستان انجام شد ، تصمیم به توسعه این تجربه به منطقه گردید و طی درخواست مکتوب در تاریخ 13/09/96  با اداره متبوع ،درخواست جمع آوری کیس های رایانه اسقاطی مدارس جهت کلینیک رایانه هنرستان شهدای شاه صاحب  طی مراحل قانونی ( به پیوست ضمیمه است ) انجام شد.

10-مطرح نمودن درخواست هنرستان کاردانش عشایری شبانه روزی شهدای شاه صاحب در شورای معاونین اداره و مصوب شدن این درخواست .

11-انجام هماهنگی های لازم معاونت محترم آموزشی و پژوهشی و پشتیبانی منطقه کارشناسی های حراست ، فن آوری اطلاعات و امین اموال در خصوص درخواست هنرستان.

12-ارسال بخشنامه به کلیه مدارس منطقه جوادآباد توسط اداره متبوع برای جمع آوری کیس های اسقاطی و تحویل به امین اموال منطقه در تاریخ 26/09/1396

13- تحویل کیس های اسقاطی توسط مدارس به امین اموال منطقه و بررسی های لازم از طرف مسئول فن آوری اطلاعات منطقه از نظر امنیتی و انجام امور لازم و تحویل به مدیر هنرستان کاردانش عشایری شبانه روزی شهدای شاه صاحب

14-ورود کیس های اسقاطی ارسالی از اداره متبوع به سایت شماره 1 هنرستان و انجام کد بندی و ثبت اطلاعات در بانک اطلاعاتی کلینیک رایانه هنرستان.

15- جداسازی قطعات و انجام تست سالم یا معیوب بودن هر یک از قطعات و ثبت در بانک اطلاعاتی کلینیک رایانه هنرستان.

16- ورود قطعات سالم به مخزن کلینیک رایانه هنرستان و قطعات معیوب به محل جداسازی سیم های مسی در محل سایت شماره 1

17- آماده نمودن اولین کیس و نصب نرم افزارهای مورد نیاز از کیس های اسقاطی مدارس.

18- تحویل اولین کیس رایگان به معاونت محترم آموزشی و پژوهشی منطقه متبوع ( آقبای علیدایی )به همراه مسئول محترم تکنولوژی و گروه های آموزشی منطقه ( مهندس صادقی مجرد)

19- بازدید مداوم مسئولین اداره اعضای محترم شورای آموزش و پرورش منطقه جوادآباد- مسئول محترم عشایری اداره کل شهرستانهای استان تهران( سرکار خانم علیپور ) و مسئول محترم مقطع منطقه جوادآباد( سرکار خانم تاجیک )- مدیرکل محترم عشایری استان تهران در وزارت جهاد کشاورزی- نماینده محترم شهرستانهای ورامین ، قرچک و پیشواو بخش جوادآباد جناب دکتر نقوی به همراه اعضای محترم شورای شهر ورامین از روند کار برنامه های هنرستان کاردانش عشایری و شبانه روزی شهدای شاه صاحب از جمله کلینیک رایانه و تشویق هنرجویان مربوطه.

20-حضور فعال منتخبین تیم کلینیک رایانه هنرستان کاردانش عشایری و شبانه روزی شهدای شاه صاحب در نمایشگاه دستاوردهای جوانان در هفته جوان در محل اداره تربیت بدنی شهرستان ورامین به نمایندگی از اداره آموزش و پرورش جوادآباد ( 8 تا 11 اردیبهشت ماه 97 )در جمع نهادها و تشکل ها و ادارات مختلف و کسب عنوان غرفه های برتر این نمایشگاه.

21-با توکل به خدا و اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری ( مدظله) در راستای تحقق شعار سال (96) اقتصاد مقاوتی ، اقدام و عمل و با صرف تفکر مدیریت هنرستان کاردانش عشایری و شبانه روزی شهدای شاه صاحب ( ما می توانیم ) ، شور و هیجان قابل وصفی در میان هنرجویان این هنرستان شاهدیم.

22- با توجه به نیاز منطقه جهت سرویس سایت های مدارس ، تیم کلینیک رایانه هنرستان کاردانش عشایری و شبانه روزی شهدای شاه صاحب جوادآباد با اعتقاد به شعار ما می توانیم در سال 97 پا را فراتر گذاشته و اقدام به روز رسانی سایت سایر مدارس ( سایت هنرستان دخترانه طریقت ) نموده است.

دامنه کاربرد تجربه : در تمامی هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش سراسر کشورجمهوری اسلامی ایران

پیشنهادات توسعه ی تجربه : 1-ارائه تجربه به سایر هنرستانها از طریق وزارت و اداره کل متبوع و ارائه گزارش و بازخورد اقدام انجام شده.   2-ارائه طرح در قالب تبصره 75 3- ارتباط با نهادها و ارگانها و شرکت ها جهت فروش خدمات

منابع و مراجع مورد استفاده از تدوین تجربه: اسناد بالا دستی ( چشم انداز افق 1404- برنامه تعالی مدیریت مدرسه ( محور 4  و 7و 12)   -اعتقاد عملی به ما می توانیم تحقق شعار سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل شهدای دفاع مقدس به ویژه شهید دکتر چمران و شهدای هسته ای

مستندات: تصاویر جلسات مکاتبات انجام شده با اداره متبوع و بازخورد آن طرح در شورای معاونین اداره متبوع و شورای آموزش و پرورش منطقه جوادآباد- تصاویر بازدید های انجام شده مسئولین منطقه ای و محلی و استانی تحویل سیستم رایانه ای آماده به اداره متبوع جهت تحویل به سایر مدارس- تصاویر حضور فعال در نمایشگاه دستاوردهای جوانان در هفته جوان 8تا 11 اردیبهشت 97

کلید واژه ها : آموزش و پروروش

نيروي انساني توانمند و اماكن مناسب؛ راه‌حل‌های آموزش‌وپرورش ...

معصومه بيات(معاون برنامه‌ريزي و مخاطب پژوهي مركز اطلاع رساني و روابط عمومي)

مدرسه محوري يا هژموني كاركرد مدارس

عباس شكوري شالدهي(پژوهشگر تعليم و تربيت)

منابع انساني ركن مهم تحول و حوزه پرورشي پيشرو و متفاوت نسبت...

عليرضا كاظمي(معاون پرورشي و فرهنگي وزارت‌ آموزش و پرورش)

ما هم ضرب المثل می‌شویم؟

احمد عربلو(نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان)

در سودای، شکستن دست سوداگران کتاب‌های کمک‌درسی

بابک نیک‌طلب(شاعر و کارشناس ادبیات کودک ونوجوان)

کتابهایی چون روغن، شامپو و برنج ...

سپیده چمن‌آرا (نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان)

آفات فست‌فودهای آموزشی یا بازار یوسف‌های ارزان

حبیب یوسف‌زاده (نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان)

مدرسه محوري يا هژموني كاركرد مدارس

عباس شكوري شالدهي(پژوهشگر تعليم و تربيت)

منابع انساني ركن مهم تحول و حوزه پرورشي پيشرو و متفاوت نسبت...

عليرضا كاظمي(معاون پرورشي و فرهنگي وزارت‌ آموزش و پرورش)

کلینیک رایانه

مسلم ملکی( دبير هنرستان کاردانش عشایری و شبانه روزی شهدای شاه صاحب )

ارسال نظرات