نگاه نگاه

دختران رادریابیم...

21284484

چندسال قبل معاون پرورشی دانش آموزان را به سینما برای تماشای فیلم"هیس ،دخترها فریاد نمی زنند"می برد.از روز بعد نامه های بی نام بسیاری در اتاق پرورشی دیده می شود که درآن دختران از تجربیات مشابه و از مزاحمت پدر وبرادران خود شاکی هستند.

دبیرستان ماندگارتوحید (شاهدخت سابق) ، اولین دبیرستان دخترانه قزوین

21284484

دبیرستان دخترانه توحید به عنوان اولین دبیرستان دخترانه قزوین در 4/2/1392با تصويب شوراي عالي آموزش و پرورش به عنوان مدرسه ماندگار معرفي شد.

6 مزیت یادگیری مبتنی برهمکاری(یادگیری مشارکتی) نویسنده: Echo Brown

21284484

در یادگیری مشارکتی ، دانش آموزان باید با یکدیگر در گروه های کار کنند. وقتی دانش آموزان وقت خود را با هم می گذرانند و کار می کنند، یاد می گیرند چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. آنها همچنین می توانند دوستی را با یکدیگر بدست آورند و به این ترتیب روحیه و عملکرد گروه را افزایش دهند.

چگونه کلاس درس خود را برای اولین روز مدرسه آماده كنيم؟

21284484

با شروع سال تحصيلي جديد، اولين چيزي كه ممكن است ذهن يك معلم را به خود مشغول كند اين است كه براي كلاس درس چه كارهايي انجام دهم تا محيطي جذاب ، منظم ، مهارت آموز و توام با يادگيري و نشاط را براي دانش آموزان فراهم كنم . متني كه مي خوانيد يافته هاي پژوهش هاي معلمي است كه بيش از ده سال در مدارس مختلف دولتي و غير دولتي كاليفرنيا مشغول به تدريس و تحقيقات آموزشي مي باشد و اين يادداشت را در سال 2018 آماده كرده است و با ارائه روش هايي ساده و تقريبا بدون هزينه براي رفع نگراني معلمان در شروع سال تحصيلي اختصاص داده است.

مددکاران اجتماعی، غایبین مدارس

21284484

می توان به جرات گفت، نیروی متخصص غایب در حوزه ی پرورش در مدارس امروزی، مددکاران اجتماعی هستند، در حالی که در مدارس ما نقش مددکاران اجتماعی مورد غفلت واقع شده است، در سایر نقاط جهان، بیش از صد سال است که از خدمات تخصصی و حرفه ایی مددکاران اجتماعی استفاده می شود.

چارچوب و متغیرهای موثر در شکل‌گیری مدارس شاد

21284484

مدارس شاد ! چارچوبی برای آرامش یادگیرندگان که با هدف کمک به آرامش یادگیرندگان و توسعه همه‌جانبه شادی در مدارس، در نتیجه اجرای “طرح مدارس شاد” تهیه شد و به‌عنوان چارچوبی برای ایجاد شادی در مدارس در نظر گرفته می‌شود

نگاهی به موضوع: آزار جنسی و راهکارهاي مقابله با آن

21284484

موضوع تربیت جنسی با آموزش جنسی تفاوت‌های زیادي دارد. در تربیت جنسی کودکان را با حریم خصوصی خودشان آشنا می‌کنیم تا اجازه ندهند کسی به این حریم وارد شود و درعین‌حال نکاتی را به آن‌ها آموزش می‌دهیم که آن‌ها را از انحرافات و مسائل بلوغ زودرس دور می‌کند . با این حساب این نوع از تربیت، بسته به سن و جنس کودکان و موقعیت جغرافیایی و فرهنگی آن‌ها متفاوت خواهد بود و نمی‌توان براي همه، یک نسخه تجویز کرد

از سيرم قلاوند تا مودوآرپناه؛ روايت معلمي در دل كوه هاي زاگرس

21284484

عزيزمحمدي منش از معلمان مناطق عشايري استان لرستان است كه در مناطق صعب العبور استان مشغول به آموزش به دانش آموزان مي باشد. متن حاضر روايت تجربه هاي معلمي عزيز محمدي منش است كه پيرامون مشكلات شغل معلمي و تجربيات وي در سال هاي تدريس در مناطق عشايري انجام گرفته است.

اهميت آموزش مهارت‌های خود مراقبتي در مدارس

657608

در تمام نظام‌های پیشرو و توسعه‌یافته دنیا تأکید بر مهارت‌آموزی هست چراکه بعد از پایان نظام آموزشی و ورود به جامعه فرد باید بتواند به‌عنوان فردی مهم و تأثیرگذار به‌عنوان یک شهروند به ایفای نقش بپردازد.

تمركز زدايي و مدرسه محوري

657608

درسيستم آموزشي ما مدرسه به خاطر كاركردش محوراست نه بخاطراينكه بقيه عناصررا زير پوشش بگيرد. مدرسه بايد نقش خودش را اجرا كند نقش مدرسه تبديل راهبردها و سياست ها و راهكارها به برنامه هاي اجرايي و اجراي برنامه ها است و هر مدرسه اي كه درست انجام بدهد به تحقق اهداف كلان ملي كمك كرده است.

نيروي انساني توانمند و اماكن مناسب؛ راه‌حل‌های آموزش‌وپرورش ...

معصومه بيات(معاون برنامه‌ريزي و مخاطب پژوهي مركز اطلاع رساني و روابط عمومي)

مدرسه محوري يا هژموني كاركرد مدارس

عباس شكوري شالدهي(پژوهشگر تعليم و تربيت)

منابع انساني ركن مهم تحول و حوزه پرورشي پيشرو و متفاوت نسبت...

عليرضا كاظمي(معاون پرورشي و فرهنگي وزارت‌ آموزش و پرورش)

کلوخ‌های کمک‌درسی و ذهن دانش‌آموز

حیدر تورانی(استاددانشگاه)

كوله‌پشتي‌هاي پر از هیچ

سعيد بديعي(معاون دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی)

كتاب‌هاي كمك‌درسي و ايزوله كردن دانش‌آموزان

عظيم محبي(پژوهشگر و كارشناس تعليم‌وتربيت)

كتاب كمك‌درسي، رحمت يا عذاب

سيدكمال شهابلو(معاون دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی)

مدرسه محوري يا هژموني كاركرد مدارس

عباس شكوري شالدهي(پژوهشگر تعليم و تربيت)

منابع انساني ركن مهم تحول و حوزه پرورشي پيشرو و متفاوت نسبت...

عليرضا كاظمي(معاون پرورشي و فرهنگي وزارت‌ آموزش و پرورش)

کلینیک رایانه

مسلم ملکی( دبير هنرستان کاردانش عشایری و شبانه روزی شهدای شاه صاحب )